fbpx
Zpět na články
07.02.2021

Jak zvládnout velký nábor po pandemii koronaviru

Největší hybnou silou změn na trhu práce jsou zejména nepředvídatelné okolnosti. Pandemie koronaviru přiměla mnoho zaměstnavatelů k hromadnému propouštění zaměstnanců, kteří vytlačili křivku nezaměstnanosti zas o něco výše. Po kritických dvou vlnách pandemie a slabším poptávce po zaměstnancích to na pracovních portálech opět ožívá. Je tedy předpokladem, že HR oddělení velkých firem či personální agentury budou mít v nejbližší době plné ruce práce s přijímáním nových zaměstnanců. Jak však takový velký nábor zvládnout rychle a co nejefektivněji?

detail na čtyři dřevěné kostky, přičemž na každé je jedno písmeno a spolu tvoří slovo HIRE

Vsaďte na vyspělé řešení

Jednou z možností je přijmout další personalisty. Mnohem jednodušším a moudřejším řešením v době, kdy je čas rozhodující veličinou, je však automatizace co největšího množství procesů. Dnes je využití umělé inteligence v HR jedním z nejlevnějších řešení. Namísto dalších zaměstnanců si tak stačí zaplatit software. Ten mnohé procesy udělá za vás nebo je alespoň zjednoduší natolik, že ušetříte spoustu času na důležitější věci. Dnešní HR softwary poskytují personalistům automatizaci náboru a umožňují mnohé procesy jako:

  • kvalitativní analýza uchazečů a jejich vyhodnocení vhodnosti na obsazovanou pozici
  • testování schopností uchazečů a zpracování výsledků
  • získávání informací o uchazečích z dostupných portálů
  • zpracování příchozích životopisů do databáze
  • hromadná inzerce pracovních nabídek
  • zpracování administrativy a dokumentů
  • hromadné rozesílání odpovědí na reakce uchazečů
  • virtuální komunikace s kandidáty a jiné.

Samozřejmě, umělá inteligence bude stále na určitá povolání krátká a nikdy nezastoupí lidský faktor. Ale i kvalifikovaní personalisté s dlouholetými zkušenostmi ocení každou novinku, která jim s velkým náborem může pomoci.

Velký nábor hravě s RECRU

Těmito a dalšími skvělými funkcemi se pyšní i HR software RECRU, který je pro velké nábory jako stvořený. Díky umělé inteligenci nabízí RECRU svým klientům sofistikované funkce, které umožní zkrátit dobu výběrového procesu až na třetinu. Tento software nabízí plně automatizované a digitalizované procesy, díky kterým zvládnete každý krok náboru pár kliknutími a za pár vteřin. Mnoho procesů výběrového procesu je tak díky vyspělé technologii RECRU zjednodušených natolik, že jejich zvládnete udělat za méně než 50% původního času. Dejte šanci umělé inteligenci a zvládněte velký nábor levou zadní s RECRU.

Recenze

Naše hodnocení na srovnávacích portálech.

5/5
5/5
Best value
95/100
5/5

Naši klienti