fbpx
Zpět na články
07.02.2021

Dobře napsaný inzerát je prvním krokem úspěšného náboru

Váš inzerát už týdny visí na pracovních portálech, ale ten pravý zaměstnanec se stále nenašel. Kde to vázne? Možná hned na začátku – v inzerci.

detail na ruku značící pohovor do kalendáře a druhá ruka držící mobil

Nesnažte se zaujmout všechny

Pokud si myslíte, že úkolem dobré pracovní inzerce je přivést do vaší kanceláře velké množství uchazečů, zamyslete se pořádně. Kvantita uchazeče znamená jen spousty papírování a mnoho hodin strávených neúspěšnými pohovory. Neztrácejte čas s těmi nesprávnými kandidáty a zaměřte se raději na kvalitu. Cílem úspěšné inzerce je přece zaujmout jen ty lidi, kteří splňují všechna kritéria pro danou pozici a díky svým schopnostem jsou předpokladem přínosu pro vaši firmu.

Buďte konkrétní

Pokud na váš inzerát reagují desítky nevhodných kandidátů, pravděpodobně jste byli příliš obecní. Je důležité podrobně definovat již přímo v inzerci, co je náplní práce, za co bude nést váš budoucí zaměstnanec odpovědnost a jaká od něj budou očekávání. Neztratíte tak zbytečně čas s těmi, které byste takovými informacemi možná nepříjemně zaskočili až na samotném pohovoru. Nezapomeňte při formulaci inzerátu použít také správná klíčová slova, podle kterých váš inzerát najde přesně ta cílová skupina kandidátů, kterou hledáte.

Na LinkedIn zedníka nehledejte

Úspěch vaší inzerce může do velké míry ovlivnit i portál, na který inzerci přidáte. Asi těžko byste našli ředitele pro nadnárodní firmu prostřednictvím inzerce zveřejněné v novinách či na inzertních portálech, které se zaměřují především na prodej. Zvažte, kde byste měli nejvyšší šanci získat přesně takových kandidátů, jakých potřebujete.

Inzerujte na více portálů z jedného místa

Pokud nechcete zabíjet čas přidáváním inzerce na pracovní portály, inzerujte na několik portálů z jedného místa díky HR softwaru RECRU a ušetřete minimálně 50 % času. Kromě jiných sofistikovaných funkcí vám RECRU nabízí možnost inzerce pár kliknutími na více než 1700 pracovních portálů. A to i včetně celosvětově populárních jako je například LinkedIn, Facebook Jobs, Xing a další. Vytvořte inzerát přímo v RECRU a jednoduše si vyberte, na které portály jej chcete přidat. Zvyšte dosah rychle a jednoduše díky RECRU a najděte toho pravého kandidáta hoc i na opačném konci světa.

gif s horizontální rolujúcimi logy job portálů jako GitHub, Profese, teamio, indeed, xing, monster a jiné

 

Recenze

Naše hodnocení na srovnávacích portálech.

5/5
5/5
Best value
95/100
5/5

Naši klienti